Innowacyjne, a przy proekologiczne i bardzo ekonomiczne rozwiązania grzewcze – takie właśnie są coraz częściej wybierane pompy ciepła, które znaleźć można na współczesnym rynku branżowym. Pompy te, uznawane za jedne z najcichszych urządzeń na rynku, pozwalają na korzystanie z wielu korzyści wynikających z ich pracy. Najważniejszym chyba czynnikiem gwarantującym ich wysoką niezawodność, pozostają niskie koszty ich eksploatacji. Jeśli do tego dołożyć wysoką intuicyjność obsługi oraz szybką i niesprawiającą żadnych problemów instalację, można by stwierdzić, że oto mamy urządzenie wręcz doskonałe.

Fachowcy mówią, że montaż nowoczesnej, powietrznej pompy ciepła, generować może aż 75% oszczędności związanych z kosztami energii. Do tego należy wspomnieć również i o towarzyszącym pompie oszczędnościom rzędu 30% mniejszej emisji substancji uznawanych za szkodliwe.

Co ważne – pompy ciepła odpowiadają nie tylko za zapewnienie maksymalnie komfortowo ciepłych warunków ogrzewania zimą, ale również i efektywnego chłodzenia latem. Do tego dzięki ich działaniu korzystać można dodatkowo z dostępu do ciepłej wody przez cały rok.

Technologia split, w jakiej obecnie wykonywane są w większości powietrzne pompy ciepła, zapewnia maksymalnie ciche warunki pracy tegoż urządzenia grzewczego. Jej jednostki zewnętrzne oraz wewnętrzne, dzięki zastosowaniu dokonań współczesnej techniki, będą sprawnie działać nawet z odległości do 25 metrów od siebie.

Dodatkowo, nowoczesne pompy ciepła wyposażone zostały także w zintegrowany zasobnik c.w.u. przeznaczony do przechowywania ciepłej wody. Zbiornik ten zaspokoi potrzeby nawet 4-osobowej rodziny!